CAZ NOKTALARI
Nâzım Hikmet Kültürevi

Bursa’nın en önemli kültürel mekânlarından biri haline gelecek Nâzım Hikmet Kültürevi’nin açılışı 3. Nilüfer Tiyatro Festivali’nin ilk günü olan 27 Mart 2012 tarihinde Müşfik Kenter ve Kadriye Kenter’in oynadığı Aşk Mektupları isimli oyunla yapıldı. İçinde Türkiye’nin ilk şiir kütüphanesini barındıran Kültürevi, çok amaçlı salonlarıyla birçok organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Adres: Yüzüncüyıl Mahallesi, Uğur Mumcu Bulvarı, No: 7/A, Nilüfer/Bursa

BAOB Oditoryum

Bursa'da akademik çevrelerin buluşma noktası olan Bursa Akademik Odalar Birliği yerleşkesinin %65'i Nilüfer Belediyesi tarafından tahsis edilmiştir. 28 derneğin kayıtlı olarak faaliyet yürüttüğü Bursa Akademik Odalar Birliği, bünyesindeki dernek mekânları, fuaye, toplantı salonuyla Bursalılar'a 2011 yılından beri hizmet vermektedir.

Bursa Suare

Bursa'nın gösteri merkezi aynı zamanda Türkiye'nin alanındaki tek ve en büyük gösteri merkezi olan Bursa Suare'de, 1400 m2 lik kapalı alanda mükemmel bir akustik, her performansa özel, kaliteli ses ve ışık sistemi ile doyumsuz bir dinleme, izleme ve eğlenme ortamı bulunur.

  • Kapasite 3000
  • İnternet Sitesi