PROGRAM DETAYI
Ara Dinkjian Quartet

Biletler 16 Ocak'tan itibaren Biletix'te ve Nilüfer Sanat gişelerinde..
Tam: 25 ₺
İndirimli: 20 ₺

Nilüfer Sanat gişeler: Nâzım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi, Konak Kültürevi, Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu (Gişelerimiz; 12:00 - 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.)

Dünyanın en iyi ud virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Ara Dinkjian Official “Nilüfer Caz Tatili” kapsamında Nilüfer’de müzikseverler ile buluşuyor.

1958 yılında Amerika’da doğdu. Birçok batı ve doğu enstrümanlarını (piyano, gitar, darbuka, klarnet, cümbüş) öğrenen Ara, 1980 yılında şöhreti yakaladığı enstrüman olan ud alanında Hartt Müzik Koleji'nden ülkenin ilk ve tek özel derecesiyle mezun oldu. 43 yıl boyunca, Ermeni Apostolik Kilisesi'nde orgcu olarak hizmetlerde bulunmuştur. 
Müzikal yaşamı boyunca, Ara, doğulu ve batılı köklerini harmanlayan kişisel kompozisyon tarzını geliştirmeye devam etti.
Ara Dinkjian'ın besteleri evrensel bir ilgi uyandırmıştır. Müziğin aslında insanları ve kültürleri birleştirdiğinin göstergesi olan şarkıları dünya çapında ünlü entrümantalistler ve şarkıcılar tarafından on dört farklı dilde kaydedilmiştir. Kendi benzersiz müzikal manzarasını oluştururken beste yapmaya, performans sergilemeye, kayıt oluşturmaya ve öğretmeye de devam etmektedir.