PROGRAM DETAYI
Kemenjazz
  • Tür: Konser
  • Mekan: Bursa Akademik Odalar Birliği
  • Tarih: 03/02/2017 - 20:30
  • İnternet Sitesi:

Biletler 16 Ocak'tan itibaren Biletix'te ve Nilüfer Sanat gişelerinde..
Tam: 25 ₺
İndirimli: 20 ₺


Nilüfer Sanat gişeler: Nâzım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi, Konak Kültürevi, Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu (Gişelerimiz; 12:00 - 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.)

Türkiye’nin önemli piyanist,besteci ve eğitmenlerinden Baki Duyarlar, Kemençede Derya Türkan, Davulda Cem Aksel ve Kontrabasta Erdal Akyol’un olduğu KEMENJAZZ, Caz Tatili kapsamında Nilüfer’de. 

Kemenjazz Baki Duyarlar tarafından Derya Türkan’nın kemençe sesine yazılmış bir projedir. Cem Aksel (Davul) ve Erdal Akyol (Kontrabas) ile bir araya gelen Duyarlar ve Derya Türkan, başta grubun çaldığı müziği tek kelimede anlatan Kemenjazz ismini grubun adı olarak kullandılar ve daha sonra yayınladıkları albüme de aynı adı verdiler. 
Albümde misafir sanatçı olarak gruba, Dilek Türkan (Vokal) Azize (Söz yazarı ve Vokal) ve Şenova Ülker (Trompet) katıldı. Grup özellikle performanslarında Itri’yi Miles Davis’den, Ravel’i John Coltrane’den ayırt etmeden, grubun kendi ürettiği besteler ile beraber, birbirinden farklı kültürlerden gelen ezgileri de aynı havanda öğütüp icra etmekte olması grubun sesini ünik kıldı. Kemenjazz müziğinin yoğun ilgi görmesi, dinleyiciler üstünde uyandırdığı dinginlik ve huzur duygusu yanında, cazın dinamizmini de içinde barındırmasındandır.
Kadro: 
Baki Duyarlar – Piyano Derya Türkan – Kemençe CEM AKSEL – DavulErdal Akyol – Kontrabas
Konuk sanatçılar:
DİLEK TÜRKAN – Vokal